Mińsk Mazowiecki

Siennica

Szosą wojewódzką wyjeżdżamy z Mińska Maz. (ul. Siennicka) w stronę Pogorzeli. Po 7-8 km mijamy jezioro, szkołę i dwór. Docieramy do Siennicy.

Zglechów, Siodło

Za rondem jedziemy prosto, wjeżdżamy na dużą górkę i skręcamy w lewo na Zglechów. Przez malownicze pagórki docieramy do Siodła i Kiczek Pierwszych. Tu kończy się pierwszy fragment trasy i zaczyna zielony szlak.

Kiczki Pierwsze

We wsi kościół i murowana dzwonnica, tuż obok staw. Miejsce początku wędrówki zielonym szlakiem. Początkowo trasa wiedzie przez wieś, następnie wychodzi na pagórkowate pola z pięknymi widokami charakterystycznymi dla okolic Siennicy. Trzymamy się zielonych oznaczeń szlaku pieszego.

Dzielnik

Najbardziej widokowy fragment trasy, trzymamy się oznaczeń.

Ptaki

Za Dzielnikiem trasa wprowadza nas w krótki wąwóz, prowadzący ku centrum wsi Ptaki. Wzorcowy przykład wsi położonej z dala od cywilizacji, asfaltowych dróg i zgiełku. W okolicy stadnina koni, żwirownia oraz system stawów rozsianych wzdłuż całej trasy. Jadąc zgodnie z oznaczeniem, po kilkunastu minutach jesteśmy na asfaltowej trasie Starogród-Siennica.

Wólka Dłużewska

Najważniejsza część zielonego szlaku kończy się w Wólce Dłużewskiej. Warto zatoczyć koło do Starogrodu lub pojechać przez Dłużew w stronę Bestwin/Lasomina, po brukowanym trakcie. Z tego miejsca wrócić do miasta można na kilka różnych sposobów, więc wybieramy ten który nam najbardziej pasuje.