Mińsk Mazowiecki

Grabina

Początek to wyjazd z miasta ulicą Stankowizna na Gliniak. W Cielechowiźnie mijamy most na rzece Mienia i kierujemy się w stronę Grzebowilka. Za dwoma ostrymi zakrętami skręcamy do Grabiny w lewo, zgodnie z drogowskazem. Po kilku kilometrach asfalt się zrywa i trzeba pokonać około 1 km szutru, do skrzyżowania z trasą Grzebowilk-Pogorzel.

Zalesie

Wizytę w Zalesiu kończymy zjazdem z małej górki. Dalej są dwie opcje jazdy – asfaltem do Lasomina, czyli naokoło, lub skrótem terenowym – ocierając bokiem stawy rybne (na górce za przystankiem PKS widocznym ze skrzyżowania).

Bestwiny

Niezależnie od wybranej opcji, trasa wyprowadza na rogatki wsi Bestwiny. Przy mostku i stawach zaczyna się brukowany trakt.

Dłużew

Bruk kończy się na szutrowej drodze niedaleko Dłużewa. Ogólny plan wsi prezentuje się dumnie na przystanku PKS, zgodnie z nim mijamy ASP po północnej stronie.

Wólka Dłużewska (Wólczańska Góra)

W Wólce Dłużewskiej należy szukać tablicy informującej o rezerwacie. Wólczańska Góra to ostro wznosząca się wydma. Procent nachylenia podjazdu jest porównywalny do terenów górskich, choć jego skromna długość znacznie ułatwia zadanie. Na szczycie umieszczono krzyż upamiętniający Lotnika. Po rezerwacie nie wolno jeździć na rowerze!

Starogród

Naprzeciwko wydmy, po drugiej stronie rzeki Świder, można dostrzec szerokie wzniesienie o potencjale widokowym. Podjazd drogą szutrową od strony wsi Majdan, lub asfaltem ze Starogrodu. Jazdę uprzyjemnia widok na całą Wólczańską Górę i okolicę Siennicy.

Majdan

Na uwagę zasługuje stare wyrobisko widoczne z drogi. Chwilę przed Radachówką stan drogi znacznie się pogarsza.

Radachówka

Teraz kierujemy rowery w stronę Kołbieli, przez Radachówkę. Przejeżdżamy obok ciekawie wystylizowanej kaplicy. W oczy rzuca się dużo zabudowań letniskowych i kilka domów drewnianych.

Kołbiel

Szosa kończy się w Kołbieli, przy starych ceglanych kamienicach i kościele. Pod Kołbielą (około 1km w stronę Mińska) jest też stara żwirownia, która została dziko zagospodarowana przez fanów terenowej jazdy.

Głupianka

Przez Wolę Sufczyńską warto pojechać do Głupianki, widokową asfaltówką po północnej stronie Świdra. Dalej zaczyna się szutrowa droga, która przebiega przez malutką wioskę Chełst i kończy w Grzebowilku.

Grzebowilk

Za Grzebowilkiem można już kontynuować jazdę asfaltem do Mińska, lub terenowo pojechać wzdłuż torów aż do wsi Chochół, która graniczy z podmiejskimi lasami.