Mińsk Mazowiecki

Marianka

Należy nastawić się na szybką, krótką rundę bez skomplikowanych atrakcji turystycznych. Trasa to typowy „konkret” do jazdy codziennej.  Przyjemne widoki i dwa podjazdy, dobre do treningów szosowych.

Ruszamy z miasta chodnikiem przedłużającym ul. Siennicką lub popularnym objazdem przez Gliniak i Cielechowiznę. W Mariance, tuż przed starym ośrodkiem wypoczynkowym jedziemy w lewo. Mijamy szkołę – tu trzeba wybrać z której strony bierzemy pętlę. Na potrzeby opisu zakładam, że jedziemy prosto.

Zakole-Wiktorowo

Droga kręci się między domami, przecina rzekę Mienię i na około kilometr wkracza do brzozowego lasu. Po kilku minutach jazdy zaczynamy etap „łąkowy”.

Barcząca, Chmielew

W Barczącej na skrzyżowaniu jedziemy do góry. Za stromym (jak na Mińskie warunki) podjazdem zjeżdżamy do wsi i znowu odbijamy w prawo. Nasze oko będzie teraz cieszyć widok na pofalowane łąki i pastwiska po północnej stronie szosy.

Chmielew

W Chmielewie działa „Przystań rowerzystów”, która jest sklepem spożywczym zabarwionym rowerowymi potrzebami (można tam czasem kupić mapy, podstawowe narzędzia, dętkę itp.).

Marianka

Opuszczamy Chmielew długim zjazdem i trzymając się asfaltu wyjeżdżamy w punkcie wyjścia – przy szkole w Mariance. Tutaj można powtórzyć pętlę lub skierować się do miasta.